Lista på Hästmassörer

Här är en lista på var du kan hitta din närmaste hästmassör. De hästmassörer som står överst i listan är försäkrade genom NHMF.

Titta även under fliken “Hästmassörer i din närhet”. (under ombyggnation)

GÄVLEBORGS LÄN

Ingalill Elg
Sandviken
Mail: equile@telia.com
Tel: 070-580 16 05

Team easy place HB
Sofie Nilsson
Team
Tel: 0738-236052
Mail: sofiemsjogren@gmail.com

Åkerslunds Hästvård
Åsa Öhlander
Årsunda
Tel: 0705-237321
Mail: ohlander74@gmail.com

HALLANDS LÄN

Viveca Edwards
Kungsbacka
Tel: 0760-456 410
Mail: info@careofewards.se

JÖNKÖPINGS LÄN

AH Hästkraft
Agneta Högsvik Hjerpe
Mullsjö
Mail: agneta@ahhastkraft.se
Hemsida: http://www.ahhastkraft.se

Friskvård Häst och Människa
Madeleine Johansson
Jönköping
Mail: smilla416@gmail.com
Hemsida: http://www.friskvardhastmanniska.se

 KALMARS LÄN

Catarina Elander-Vickers
Loftahammar
Tel: 072-5456036
Mail: TinkaCEV@gmail.com

Wellenbrock Häst- & Hundhälsa
Marion Wellenbrock-Hansson
Söderåkra
Tel: 070-5309898
Mail: marion@wellenbrock.se

KRONOBERGS LÄN

Louise massage häst&människa
Louise von Arronet
Vederslöv
Mail: kontakt@louisemassage.se
Hemsida: http://www.louisemassage.se

 SKÅNES LÄN

Cecilia Ekeblom Equinemassage
Cecilia Ekeblom
Vellinge
Tel: 0708-423218
Mail: ce97@hotmail.com

Julia Mikkelä Andersson
Klagstorp
Tel: 0706-49 80 84
Mail: info@hallbarhast.se

Get The Muscles
Karolina Bengtsson
Malmö
Tel: 0708-620159
Mail: annaidakarolina@gmail.com

Lotta Wallin
Ljungbyhed
Tel: 0706-78 69 87
Mail: lotta@lottawallin.se
Hemsida: www.lottawallin.se

Lottis Hästterapi
Lotti Lovén
Vejbystrand
Tel: 0708-402821
Mail: lotti.loven@yahoo.se
Hemsida: http://lottihäst.se

STOCKHOLMS LÄN

Balansbygget
Anna Runius
Täby
Tel: 0703-453560
Mail: anna.runius@gmail.com

Carina Carlsson
Sollentuna
Tel: 0705-35 19 58
Mail: cc.hastmassage@tele2.se

Elettra Equine Balance
Elettra Sonedotter
Norrtälje
Tel: 0707-407786
Mail: Elettra.Sdotter@gmail.com
Hemsida: www.elettra.se

Gigi Isacsson
Stockholm
Tel: 0703-138483
Mail: gigi.isacsson@bahnhof.se

I.A Equifysioterapi
Ida Andersson
Vallentuna
Tel: 0735-761664
Mail: idfjord@gmail.com

Jenny Jansson
Vendelsö
Tel: 0704-667848
Mail: jjequimassage@gmail.com
Hemsida: jjequimassage.se

Jessica Olsson
Saltsjö-boo
Tel: 0769-033038
Mail: jessica@opustactus.se

Hands for Horses Sweden
Karen-Nicola Wild
Vallentuna
Tel: 0702-035624
Mail: karen.wild@handsforhorses.se
Hemsida: www.handsforhorses.se

Kerstin Hedberg massage
Kerstin Hedberg
Norrtälje
Tel: 0707-21 57 14
Mail: kerstinhedberg@bredband.net

KS Muskler och sån’t
Kristina Snis
Solna
Tel: 0705-757187
Mail: kristinasnis@hotmail.com

Marina Axelson-Callum
Skå
Tel: 0708-66 69 38
Mail: marina@axelsons.se

Pia Schiller
Huddinge
Tel: 0708-12 54 40
Mail: pia.schiller@voxpr.se
Hemsida: https://pia-schiller.com

Rune Eidensten
Järfälla
Tel: 0736-188164
Mail: rune@eidensten.se

sara jättner
Sara Jättner
Södertälje
Tel: 0709-964922
Mail: sjattner@hotmail.com

SÖDERMANLANDS LÄN

Annica Pamlin-Berg
Strängnäs
Tel: 0703-39 03 04
Mail: pamlan@hotmail.com

Marie Tibblin
Eskilstuna
Tel: 0739-948382
Mail: tibblan_83@hotmail.com

UPPSALAS LÄN

Equus Massage & Rehab AB
Ann-Sofi Sundström
Grillby
Mail: annsofi@equusmassage.se
Hemsida: http://www.equusmassage.se

Cissis horsecare
Cecilia Thorell
Uppsala
Tel: 0702-390044
Mail: Cecilia_thorell@hotmail.com

Christina Låftman
Uppsala
Tel: 0704-896221
Mail: christina.laftman@gmail.com
Hemsida: http://hastmassage.wordpress.com

SoMa Massage &Friskvård Häst & Människa
Sofie Jansson Pettersson
Östervåla
Tel: 0739-917076
Mail: somafriskvard@gmail.com
Hemsida: http://somafriskvard.se

 VÄSTERNORRLANDS LÄN

Anna Karström
Alnö
Tel: 070-605 66 60
Mail: karstrom.anna@gmail.com
Hemsidan: www.hästmassageochdjurkontakt.s

Josefine Sjöberg
Söråker
Mail:  josefine@multihorse.se
Tel: 0702-135561

VÄSTMANLANDS LÄN

Sixtus Massage & friskvård
Anne Halldin
Kolbäck
Tel: 0702-525060
Mail: anne.halldin@sixtus.se alt. anne.halldin@gmail.com
Hemsida: http://sixtus.se

VÄSTRA GÖTALANDS LÄN

Anette Bro-Söndergaard
Tel: 0733-481136
Mail: anettebs@drysnet.se
Hemsida: https://www.facebook.com/AnettesHastfriskvard/

Susan Erixon
Lindome
Tel: 0704-89 85 17
Mail: susanerixon@hotmail.com

ÖREBROS LÄN

Ansos häst- och ryttarhälsa
Ann-Sofie Gunnarsson
Lindesberg
Tel: 0706-593055
Mail: annsofiegunnarsson9@gmail.com

Smedkullen Wellness
Ida Fransson
Nora
Tel: 0702-887191
Mail: f.ida@hotmail.com
Hemsida: http://www.facebook.com/smedkullenwellness

Hästmassör Linda Berglund 
Linda Berglund
Hällefors
Tel: 0707-180499
Mail: lb_hastmassage@hotmail.se

Fagermons Hästmassage
Susann Rolfsson
Vretstorp
Tel: 070-7125639
Mail: fagermon@tele2.se
Hemsida: http://www.fagermonshastmassage.se

ÖSTERGÖTLANDS LÄN

Helena Pettersson- Lindqvist
Linköping
Tel: 0705-22 25 51
Mail: sadeltryck@hotmail.com

Hästmassage Ingrid Bengtsson
Ingrid Bengtsson
Linköping
Tel: 0705-184405
Mail: ingrid.m.bengtsson@gmail.com

Lindas Hästmassage och Friskvård
Linda Nyberg
Åtvidaberg
Tel: 0707-797932
Mal: linda@sego.se

ÅLAND

Stall Glada Hästen
Siv Holmström
Lumparland
Te.: +35 84575483632
Mail: siv.holmstrom@aland.net

Medlemmar som inte har ansvarsförsäkring genom NHMF
Dalarnas län
Lena´s Hästmassage
Lena Hallerfors
Borlänge
Mail: lena@krykuse.se

Jönköpings län
Ylva Larsson
Forsheda
Tel: 0703-08 10 24
Mail: ylvasnet@netscape.net
Hemsida: www.ylvalarsson.se

Kalmars län
HWJs MASSAGE OCH FRISKVÅRD
Helen Johansson
Vena
Tel: 0702-062035
Mail: helenj71@hotmail.com

Stockholms län
RörelseHarmoni – Annkis Hästmassage
Annki Sellstedt
Bro
Tel: 0762-131086
Mail: annki@rorelseharmoni.se
Hemsida: www.rorelseharmoni.se

Carin Sundhage
Stockholm
Tel: 0734-149101
Mail: Carin.sundhage@gmail.com

Kristin Refsgaard
Hässelby
Tel: 0763-086226
Mail: kicki.refsgaard@gmail.com

Kvitter Javelin
Stockholm
Tel: 0708335202
Mail: kvitter@gmail.com

Västmanland
Lena Wallin
Möklinta
Tel: 0705-82 55 14
Mail: lenawallin@telia.com