Lista på Hästmassörer

Här är en lista på var du kan hitta din närmaste hästmassör.

DALARNAS LÄN

Ingen

GÄVLEBORGS LÄN

Ingalill Elg
Sandviken
Tel: 0705-80 16 05
Mail: ingalillelg@gmail.com

Rebecka Jörgensen
Hofors
Tel: 0735-993100
Mail: rebecka.jorgensen@gmail.com

Team easy place HB
Sofie Nilsson
Söderhamn
Tel: 0738-236052
Mail: sofiemsjogren@gmail.com

Åkerslunds Hästvård
Åsa Öhlander
Årsunda
Tel: 0705-237321
Mail: ohlander74@gmail.com

HALLANDS LÄN

Viveca Edwards
Kungsbacka
Tel: 0760-456 410
Mail: info@careofewards.se

JÄMTLANDS LÄN

AnnaKarin Svensson
AnnaKarin Svensson
Lit
Tel: 0702-583998
Mail: svensson_annakarin@hotmail.com
Facebook: AnnaKarin Hästmassage

JÖNKÖPINGS LÄN

Friskvård Häst och Människa
Madeleine Johansson
Jönköping
Tel: 0734-349486
Mail: smilla416@gmail.com
Hemsida: http://www.friskvardhastmanniska.se

Horses of Steel
Martina Ståhl
Tenhult
Mail: martina@horsesofsteel.se
Hemsida: http://www.horsesofsteel.se
Facebook: Horses of Steel

Ylva Larsson
Forsheda
Tel: 0703-08 10 24
Mail: ylvasnet@netscape.net
Hemsida: www.ylvalarsson.se

 KALMARS LÄN

Catarina Elander-Vickers
Loftahammar
Tel: 072-5456036
Mail: TinkaCEV@gmail.com

HWJs MASSAGE OCH FRISKVÅRD
Helen Johansson
Vena
Tel: 0702-062035
Mail: helenj71@hotmail.com

Wellenbrock Häst- & Hundhälsa
Marion Wellenbrock-Hansson
Söderåkra
Tel: 070-5309898
Mail: marion@wellenbrock.se

KRONOBERGS LÄN

Louise massage häst&människa
Louise von Arronet
Vederslöv
Tel:0706-763711
Mail: kontakt@louisemassage.se
Hemsida: http://www.louisemassage.se

 

NORRBOTTENS LÄN

Sari Ylitapio
Överkalix
Tel: 0722-279324
Mail: sari.ylitapio@varforhastmassage.se

 SKÅNES LÄN

Stall Charlottenlind
Charlotte Lindberg
Perstorp
Tel: 0705-88 45 98
Mail: stall.charlottenlind@telia.com

Cecilia Ekeblom Equinemassage
Cecilia Ekeblom
Vellinge
Tel: 0708-423218
Mail: ce97@hotmail.com

Torekov by the sea
Fred Holmberg
Limhamn
Tel: 0705-157920
Mail: fred@torekovbythesea.se

Jeanette Släger
Anderslöv
Tel: 0768-979789
Mail: jeanette@jesl.se
Hemsida: jeanette@jesl.se

Julia Mikkelä Andersson
Klagstorp
Tel: 0706-49 80 84
Mail: info@hallbarhast.se

Get The Muscles
Karolina Bengtsson
Malmö
Tel: 0708-620159
Mail: annaidakarolina@gmail.com

Lotta Wallin
Ljungbyhed
Tel: 0706-78 69 87
Mail: lotta@lottawallin.se
Hemsida: www.lottawallin.se

Lottis Hästterapi
Lotti Lovén
Vejbystrand
Tel: 0708-402821
Mail: lotti.loven@yahoo.se
Hemsida: http://lottihäst.se
Facebook: Lottis Hästterapi

STOCKHOLMS LÄN

Anna Leking Nyström
Tullinge
Tel: 0761-885696
Mail:  a_leking@hotmail.com

Balansbygget
Anna Runius
Täby
Tel: 0703-453560
Mail: anna.runius@gmail.com

Forever Boustedt
Anneli Boustedt
Sorunda
tel: 0735-006440
Mail: foreverboustedt@gmail.com
hemsida: http://myaloevera.se/foreverboustedt1/sv/start

Amlea AB
Annelie Thunström
Grödinge
Tel: 0704-907939
Mail: annelie@amlea.se
Hemsida: http://www.amlea.se

RörelseHarmoni – Annkis Hästmassage
Annki Sellstedt
Bro
Tel: 0762-131086
Mail: annki@rorelseharmoni.se
Hemsida: www.rorelseharmoni.se

Carin Sundhage
Stockholm
Tel: 0734-149101
Mail: Carin.sundhage@gmail.com

Carina Carlsson
Sollentuna
Tel: 0705-35 19 58
Mail: cc.hastmassage@tele2.se
Hemsida: www.ccshund-hastmassage.se

Elettra Equine Balance
Elettra Sonedotter
Norrtälje
Tel: 0707-407786
Mail: Elettra.Sdotter@gmail.com
Hemsida: www.elettra.se

Eva Olesjö
Märsta
Tel: 0703925554
Mail: eva.olesjo@hotmail.com

Gigi Isacsson
Stockholm
Tel: 0703-138483
Mail: gigi.isacsson@bahnhof.se

I.A Equifysioterapi
Ida Andersson
Vallentuna
Tel: 0735-761664
Mail: idfjord@gmail.com

Jenny Jansson
Vendelsö
Tel: 0704-667848
Mail: jjequimassage@gmail.com
Hemsida: jjequimassage.se

Jessica Olsson
Saltsjö-boo
Tel: 0769-033038
Mail: jessica@opustactus.se

Hands for Horses Sweden
Karen-Nicola Wild
Vallentuna
Tel: 0702-035624
Mail: karen.wild@handsforhorses.se
Hemsida: www.handsforhorses.se

Fysioterapeut&Homeopat Katreen Rösch
Katreen Rösch
Ekerö
Tel: 0706-049079
Mail: katreen@katreenrosch.se
Hemsida: http://katreenrosch.se

Kristin Refsgaard
Hässelby
Tel: 0763-086226
Mail: kicki.refsgaard@gmail.com

KS Muskler och sån’t
Kristina Snis
Solna
Tel: 0705-757187
Mail: kristinasnis@hotmail.com

Kvitter Javelin
Stockholm
Tel: 0708-335202
Mail: kvitter@gmail.com

Leja Idrottsmassage
Lollo Persson
Mölnbo
Tel: 073-981 03 64
Mail: aloe.persson@gmail.com

Liva Rössberg
Järna
Tel: 0725-510366
Mail: rossberg307@gmail.com

Animalia Djurhälsa
Malin Lindberg
Upplands Väsby
Tel: 0703786594
Mail: Animalia@live.se
Hemsida: http://www.animalia.nu

Marias Hästservice
Maria Asterdahl
Seg
Tel: 076-5270281
Mail: mariaasterdahl@gmail.com

Marianne Rydqvist
Enskededalen
Tel: 070-608 65 24
Mail: m.rydqvist@gmail.com

Marike Ollner
Stockholm
Tel:  0702-73 98 92
Mail: marike_o@hotmail.com
Hemsida: http://www.horseexperience.se

Axelsons Animal Massage AB
Marina Axelson-Callum
Skå
Tel: 0708-66 69 38
Mail: info@axelsonsanimalmassage.se

Monika Andersson
Huddinge
Tel: 0707-733668
Mail: monika@horseinhand.se
Hemsida: www.horseinhand.se

Pernilla Brolin
Roslagen
tel: 0737-241310
mail: pernilla.brolin@varforhastmassage.se

Pia Schiller
Huddinge
Tel: 0708-12 54 40
Mail: pia.schiller@voxpr.se
Hemsida: https://pia-schiller.com

Rune Eidensten
Järfälla
Tel: 0736-188164
Mail: rune@eidensten.se

Hästhjälpen SA
Sabina Anderberg
Åkersberga
Tel: 0709-644266
Mail: sabina@hasthjalpen.se
Hemsida: www.hasthjalpen.se
Instagram: sabinahorselife
Facebook: HästhjälpenSA

sara jättner
Sara Jättner
Södertälje
Tel: 0709-964922
Mail: sjattner@hotmail.com

Ulrika Molin
Solna
Tel: 0736-006337
Mail:ulrika.molin@rudbeck.se

Studentmedlem (under utbildning)
Stockholms län
Lene Martin
Stockholm
Tel: 0704-613612
Mail: lene.martin@mdh.se

SÖDERMANLANDS LÄN

Annica Pamlin
Strängnäs
Tel: 0703-39 03 04
Mail: apamlin67@gmail.com

Friska Hästar i Södermanland
Elisabet Ulf
Strängnäs
Tel: 0709-321215
Mail: elisabet@barrud.se
Hemsida: www.friskahästar.se
Facebook: https://www.facebook.com/friskahastar

Inga-Lill Norén
Stallarholmen
Tel: 0738-183186
Mail: equinehh@gmail.com

Lena Adolfsson
Katrineholm
Tel: 070-561 31 19
Mail: bromma.mellangard@telia.com

Marie Tibblin
Eskilstuna
Tel: 0739-948382
Mail: tibblan_83@hotmail.com

UPPSALAS LÄN

Equus Massage & Rehab AB
Ann-Sofi Sundström
Grillby
Tel: 0767-760129
Mail: annsofi@equusmassage.se
Hemsida: http://www.equusmassage.se

Cissis horsecare
Cecilia Thorell
Uppsala
Tel: 0702-390044
Mail: Cecilia_thorell@hotmail.com

Christina Låftman
Uppsala
Tel: 0704-896221
Mail: christina.laftman@gmail.com
Hemsida: http://hastmassage.wordpress.com

Desireés Hästmassage
Desireé Sterner Fält
Enköping
Mail: desiree.falt@gmail.com
Tel: 0736-460111

Karin Westermark
Uppsala
Mail: karin.westermark@hotmail.com
Tel: 0701-715 314

SoMa Massage &Friskvård Häst & Människa
Sofie Jansson Pettersson
Östervåla
Tel: 0739-917076
Mail: somafriskvard@gmail.com
Hemsida: http://somafriskvard.se

VÄRMLANDS LÄN

Ing-marie Elgersson
Åmål
Tel: 0708-789672
Mail: elgerssoningmarie@gmail.com

 VÄSTERNORRLANDS LÄN

Anna Karström
Alnö
Tel: 0706-05 66 60
Mail: karstrom.anna@gmail.com
Hemsidan: www.hästmassageochdjurkontakt.s

Josefine Sjöberg
Söråker
Tel: 0702-135561
Mail:  josefine@multihorse.se

Karin Bergman
Sundsvall/Timrå
Tel: 0702-068789
Mail: karinbergman00@gmail.com

 

VÄSTMANLANDS LÄN

Sixtus Massage & friskvård
Anne Halldin
Kolbäck
Tel: 0702-525060
Mail: anne.halldin@gmail.com
Hemsida: http://sixtus.se

Carolina Lundin
Ransta
Tel: 0763-227711
Mail: carolina_75ang@hotmail.com
och carolina.lundin@varforhastmassage.se

Lena Wallin
Möklinta
Tel: 0705-82 55 14
Mail: lenawallin@telia.com

VÄSTRA GÖTALANDS LÄN

Diplomerad Hästmassör Anna Bergsten
Anna Bergsten
Karlsborg
Tel: 0723-879098
Mail: anna.bergsten@varforhastmassage.se

Annika Brunbäck
Göteborg
Tel: 0733-154650
Mail: annika.brunback@gmail.com

Anettes Hästfriskvård
Anette Bro-Söndergaard
Tel: 0733-481136
Mail: anettebs@drysnet.se
Hemsida: https://www.facebook.com/AnettesHastfriskvard/

Lena´s Hästmassage
Lena Hallerfors
Grästorp
tel: 0703-803317
Mail: lena.hallerfors@telia.com
Hemsida: www.lenashästmassage.se

Madeleine Bengtsson
Alingsås
Tel: 0736-563640
Mail: madeleines.hastmassage@hotmail.com

Susan Erixon
Lindome
Tel: 0704-89 85 17
Mail: susanerixon@hotmail.com

ÖREBROS LÄN

Ansos häst- och ryttarhälsa
Ann-Sofie Gunnarsson
Lindesberg
Tel: 0706-593055
Mail: annsofiegunnarsson9@gmail.com

Smedkullen Wellness
Ida Fransson
Nora
Tel: 0702-887191
Mail: f.ida@hotmail.com
Hemsida: http://www.facebook.com/smedkullenwellness

Hästmassör Linda Berglund 
Linda Berglund
Hällefors
Tel: 0707-180499
Mail: lb_hastmassage@hotmail.se

Hästfriskvård Pia Saxin
Pia Saxin
Karlskoga
tel: 070-6874445
mail: pia@hastfriskvard.se
hemsida: http://hastfriskvard.se

Fagermons Hästmassage
Susann Rolfsson
Vretstorp
Tel: 0707-125639
Mail: fagermon@tele2.se
Hemsida: http://www.fagermonshastmassage.se

ÖSTERGÖTLANDS LÄN

Helena Pettersson- Lindqvist
Linköping
Tel: 0705-222551
Mail: sadeltryck@hotmail.com

Hästmassage Ingrid Bengtsson
Ingrid Bengtsson
Linköping
Tel: 0705-184405
Mail: ingrid.m.bengtsson@gmail.com

Lindas Hästmassage och Friskvård
Linda Nyberg
Åtvidaberg
Tel: 0707-797932
Mal: linda@sego.se

ÅLAND

Stall Glada Hästen
Siv Holmström
Lumparland
Te.: +35 84575483632
Mail: siv.holmstrom@aland.net